1932 - 2022
1928 Osterští fotbalisté před založením registrované kopané v Ostré.

Stojící z leva: Novák Pavel, Jung Erich, Kaucký Boh., Král Jos., Charvát Jos., Tržická Alois, Šulc Jos., 

Řehák Antonín. Klečí: Novák Antonín, Lepka Antonín. Dole: Saifrt Alois, Dufek Lad., Horský František

 

S. S. Ostrá na vítězném turnaji v Kamenném Zboží 9.6. 1935
S. S. Ostrá na vítězném turnaji v Kamenném Zboží 9.6. 1935
Fotbalisté jdou z kabin U Syrovů (30. léta)
2014 STARÁ GARDA
2022 A TÝM
O vzniku a vývoji fotbalového klubu S. S. Ostrá

1914 - Z tohoto roku jsou ve staré kronice od pana Josefa Vernera snímky kroužku, který neorganizovaně provozoval kopanou. Hrálo se na Kovářské louce (pole za někdejší svazáckou chatou). Hráči neměli ani fotbalovou výstroj, pouze na svetrech a košilích našitou osmicípou hvězdu (pravděpodobně červenou), její význam není známý. Vypuknutí 1.světové války další snahy o rozvoj kopané přerušilo.
1918 - 1921 - V těchto letech se v Ostré hrálo pod hlavičkou SK Čechie Lysá n/L. Šatna byla v klubovní místnosti hostince "u Valtrů" a hřiště v "Mrchovce" (cesta ke koupališti). Později se už hrálo v "Borku" v místech nad dnešním hřištěm. V roce 1921 při sportovních slavnostech Ostrá porazila kompletní mužstvo Čechie Lysá 3-2. Ta si následně přetáhla nejlepší hráče do svého týmu a fotbalisté Ostré se pro malý počet hráčů už na jaře 1922 rozešli.
1926 - 1929 - Především zásluhou Antonína Řeháka došlo k pokusu o obnovení fotbalového klubu. Dokazuje to i existence přihlášek pro členy z roku 1926 a zprávy o tom že se v hostinci ,,u Valtrů,, konaly schůze. Hrály se i zápasy a z 12.března 1926 je známá vůbec první sestava Ostré, která nastoupila k utkání proti Hradišťku (výsledek nedochován) TŘEŠNÁK Karel – NOVÁK Antonín , DOUDĚRA Alois – VERNER Josef , KOREC Josef ,NOVÁK Antonín (mladší) – LEPKA Antonín , VERNER Jaroslav , TRŽICKÝ Alois , ŘEHÁK František , HORSKÝ František. Největší zajímavostí je vzpomínka pana Františka Tulacha, že se hrávalo už pod názvem Sportovní sdružení Ostrá. I hřiště bylo v dnešních místech, ale úzké . Známé je i že Ostrá používala červeno-bílé pruhované dresy (jako Viktoria Žižkov) a červeno-bílé sešívané dresy (jako Slavia). Na jaře roku 1929 se však toto sdružení pro malý počet hráčů i funkcionářů opět rozpadlo.
1932 - Skutečné datum založení organizovaného fotbalového klubu je 4. červen 1932. Tehdy se na Valné hromadě v hostinci "u Syrovů" sešlo devět členů a předseda Antonín Novák ve 21. hodin ukončil schůzi zvoláním "ZDAR S.S. OSTRÁ!". Tak vznikl dnešní oddíl s počátečním kapitálem 95 korun a skromnou výbavou z let 1918-1932. Začátky kopané se v Ostré rozjížděly v těžkých časech hospodářské krize. Zápisné pro člena bylo 5 korun a příspěvek 1 koruna za měsíc. Míč se půjčoval jen na předložení poukázky o zaplacení příspěvků! Sportovní činnost byla zahájena 19.června 1932 v Přerově n/L. proti týmu SK Přerov. První utkání v Ostré se hrálo 26.června 1932 proti SK Bříství (výsledky se nedochovaly). Víme ale, že pokladník vybral 48 korun 40 haléřů. Činnost se dále rozjížděla, konaly se společenské zábavy, sportovní dny, pouťová zábava a i ples. Rok 1932 končí ziskem 427 korun.
1933 - Kopaná se v Ostré dobře rozjíždí, mužstvo vítězí často i na hřištích soupeřů. Stále se však hrají pouze přátelské zápasy. 21.května střílí proti Kamennému Zboží Jaroslav Douděra 100. branku a za 5 měsíců dociluje S.S.Ostrá 200. branky proti Krchlebskému SK. V tomto roce má klub 52 členů a čistý zisk činil 357 korun.
1934 - Původní hřiště ( o rozměrech 92x37m) přestává vyhovovat velkému zájmu a tak se začíná budovat současná plocha. Od 4.února do 8.dubna se zde pomocí lidských rukou, koní a kolejnic (byly zapůjčeny z cukrovaru) přemístilo přes 1000 metrů krychlových zeminy. Pracovalo se v úterý, čtvrtek, sobotu, neděli a o každém večeru, aby se na novém hřišti mohly již hrát mistrovské zápasy. Na dnešní dobu jistě úctyhodný pracovní výkon a nadšení lidí pro sport v Ostré! Pro sezónu 1934-1935 se stává S.S.Ostrá účastníkem III.třídy Brandýsského okrsku. I přes velké výdaje je finanční hospodaření vyrovnané. 10.června se koná finále mistrovství světa v Římě Itálie-ČR a z rádia ho poslouchá u Vycpálků celá sportovní obec. 9.červen 1935 - První velký úspěch! S.S. Ostrá jako vítěz turnaje v Kamenném Zboží, kde porazila SK Hořátev 3:0 a Krchlebský SK 5:1
1938 - V Ostré začíná vrcholit fotbalová KRIZE! Nejlepší hráči Karel Čáp a Jan Novák odchází do SK Stará Boleslav. Novákovi byla později v zápase zlomena noha! Pro inzultaci rozhodčího a komisaře při a po utkání S.S.Ostrá-SK Zápy bylo na jeden rok uzavřeno hřiště!!! Později je toto rozhodnutí zmírněno na půl roku.
1939 - Přicházejí noví, mladší hráči, ale také okupace a těžké časy 2.světové války. Činnost není ani v tomto období přerušena. V Ostré hraje navíc i družstvo dorostu.
p 1940 - Omlazené mužstvo podává dobré výkony ve III.třídě. V brance již chytá nyní teprve šestnáctiletý legendární brankář Jaroslav Špitálský. Na zápasy chodí vysoké návštěvy kolem 250 diváků. Ostrá vítězí i venku a Karel Čáp střílí v každém zápase 2 až 3 branky. Funkcionáři stále musí počítat každou korunu. Čáp odchází do Polabanu Nymburk, který právě hraje I.ligu!
1941 - V Ostré je hřiště pod vodou a tak musí všechny svoje jarní zápasy odehrát na hřištích soupeřů. Výsledky jsou střídavé, ale svítá na lepší časy.
1942 - S.S.Ostrá se pohybuje v popředí tabulky III.třídy a v přátelských zápasech poráží i mužstva z vyšších tříd. V rámci oslav 10.výročí založení klubu koncertuje na hřišti proti diviznímu AFK Kolín 1:1. Velký úspěch Ostré!
1943 - S.S.Ostrá vyhrává skupinu A III.třídy Brandýsského okrsku. Byla jen jednou poražena a 3x remizovala. Ve finále o postup hraje s klubem SK Zeleneč. Na zápas v Ostré přišlo rekordních 700 diváků! Po výsledcích 0:6 a 2:2 postupuje Zeleneč. Z důvodů rozšiřování soutěží je však Ostrá řece jen nakonec zařazena do II.třídy.
1944 - Mužstvo svou soutěž neudrželo a z II.třídy vystupuje. Mnoho hráčů je postiženo válkou, jsou v táborech nebo nasazeni na nucených pracích v Německu. Pro zápasy je málo fotbalistů.
1945 - Hrají se hlavně přátelské zápasy. V Ostré se propaguje házená, ale neujímá se. Po válce se soutěž špatně rozjíždí. Jednou nepřijede soupeř, jindy zase rozhodčí.
1948 - Je to vcelku úspěšný rok, ale také poslední pod tradičním názvem Sportovní sdružení Ostrá. S novou komunistickou dobou přichází i nový název Sokol Ostrá.
1952 - Ostrá hraje svoje zápasy bez větších úspěchů. Střídavě vyhrává i prohrává. Jsou problémy s činností, s dostatkem hráčů i s dopravou.
1953 - Výborné mužstvo dorostu postupuje až do krajské soutěže. Tým dospělých hraje v okresním přeboru Nymburska.
1955 - Společný zájezd na Karlštejn s přátelským zápasem Karlštejn - Ostrá 3:3
1956 - Výsledky "A" mužstva jsou proměnlivé, často se i prohrává. Velké oblibě se těší pouťové zápasy.
1958 - Někdy se hraje i o deseti a také se i vysoko prohrává. Velmi dobře hrají žáci a za účasti 13 mužstev končí na 3.místě bez jediné porážky.
1959 - V této těžké době se mužstvu dospělých příliš nedaří. Skvělou bilanci dosahují opět žáci. 17 vítězství a opět ani jedna porážka!!! Skóre 113:40! V tomto roce je v Ostré i silný dorost.
1962 - Období v němž dělají radost pouze mládežnická mužstva pokračuje. Je to alespoň příslib pro budoucnost.
1964 - Pro kopanou v obci je nedostatek hráčů. Na výpomoc startují za Ostrou i vojáci z nedalekých Milovic. Ani v těchto těžkých chvílích nebyla činnost přerušena a navíc jsou v letech 1964-1965 z nadšení funkcionářů postaveny kabiny. Klub pomalu překonává horší období a za chvíli přijde strmá cesta vzhůru.
1969 - V Ostré se schází opět dobrá parta fotbalistů a v tomto roce postupuje do III.třídy i když po podzimní části měla na vedoucí pozici ztrátu pěti bodů.
1970 - POSTUP do okresního přeboru!!! V rozhodujícím utkání poráží Ostrá doma mužstvo Běrunice 5:0.
1972 - POSTUP do I.B třídy!!! Po zdařilých oslavách u příležitosti 40.výročí vzniku klubu (při nich poráží Ostrá silný celek Semic 6-2 ) vyrážejí fotbalisté Ostré 12.-13. srpna 1972 na společný zájezd do Západočeského a Jihočeského kraje.
1973 a 1974 - Ostrá je na vrcholu. Dvakrát za sebou obsazuje 2.místo a i když se sny o dalším postupu rozplynuly je snad právě toto nejúspěšnější období klubu. Za brankami se budují zábrany z pletiva, ale pro krátkou životnost se neosvědčily.
1976 - Období velkých úspěchů se blíží ke konci. Ostrá sestupuje zpátky do okresního přeboru.
1983 - Ostrá hraje ve III.třídě, ale výbornými výsledky na jaře si vybojuje postup do okresního přeboru. Za mužstvo nastupuje mnoho hráčů bydlících mimo obec, ale věrně se k zápasům dostavují.
1984 - Ostrá končí v okresním přeboru na velmi dobrém 4.místě.
1985 - Pouze jediná výhra v jarní části znamená, že Ostrá sestupuje do III.třídy.
1986 - 1990 - Mužstvo Sokola Ostrá bojuje v tomto období ve III.třídě. K velkým úpravám dochází na hrací ploše. Postupně se na ni naváží při brigádách kompost, je zajištěno zalévání a kvalita se neustále zlepšuje. Velmi dobře hrají žáci a dosahují pěkných výsledků.
1990 - Díky společenským změnám v roce 1989 může Ostrá podniknout svůj první zájezd do Německa. Žáci obsazují na turnaji vynikající 2.místo a mužstvo dospělých prohrává s domácím klubem SV Mühlhausen 1:2.
1991 - Pod vedením trenéra Bittnera se Ostrá vrací do okresního přeboru. Skvělá je bilance - 1.místo a skóre 95:31!!! Další mezinárodní zápas se hraje tentokrát na našem hřišti "v Hákově". Ostrá poráží Německý celek MJSV Hamburg 5:1.
1991 - 1992 - V těchto letech se dokončuje rozšíření areálu o klubovou místnost, která se začala budovat na konci 80.let. Mužstvo končí v okresním přeboru na 9.místě.
1992 - 1996 - Ostrá v tomto období bojuje v okresním přeboru Nymburska. Často se hraje i o záchranu, vždy však úspěšně. 1996 V tomto roce podnikl klub svůj nejdelší zájezd v historii. K přátelské návštěvě se jelo až do Holandska, města Emmeloord. V mistrovské soutěži se hraje opět o záchranu. Na podzim získává Ostrá pouhých devět bodů (při tříbodovém systému). První výhry dosahuje až v 9.kole, kdy mužstvo konečně po trenérském bezvládí přebírá Karel Čáp z Kostomlat.
1997 - První zimní soustředění proběhlo v Kořenově. Na jaře dochází k velké proměně ve výkonech. Ostrá se stává nejúspěšnějším mužstvem jarní části a v přeboru se v klidu zachraňuje na 6.místě. Na podzim se dere ještě výš - končí třetí! Po více než dvaceti letech se hraje opět velké derby prvních týmů Ostré a Kostomlat. V tomto velice prestižním utkání vítězíme slavně 4:1!!!
1998 - Na zimní soustředění se jede do Horního Maršova. V tabulce okresního přeboru skončilo mužstvo na výborném 2.místě. Svůj první rok dohrálo rovněž obnovené družstvo žáků. Několikaletá přestávka v jejich činnosti je znát a úspěchy jsou jen sporadické. Na podzim začíná klub bojovat o čelo tabulky. Ocitá se dokonce na několik kol v čele a začíná se mluvit o postupu do I.B třídy. Po polovině soutěže je Ostrá druhá. Byly dobudovány střídačky pro náhradníky.
1999 - Na jaře se sen o postupu naplnil!!! Ostrá se stává vítězem okresního přeboru a po 23 letech se vrací do I.B třídy. Už podzim však naznačuje rozdíl mezi soutěžemi a mužstvo nasbírá po podzimu pouze 12 bodů. Tradiční a oblíbenou akcí se v těchto letech staly rozlučkové zápasy mezi fanoušky Sparty a Slavie.
2000 - Naděje na záchranu žije do posledního kola, ale i přes získání několika hráčských posil se I.B třídu udržet nepodařilo. Velice špatný start do podzimní části znamenaly změny v kádru i na trenérském místě. Hlavním trenérem se stal Dominik Gerža z Prahy.
2001 - Zimní soustředění ve Valašských Kloboukách odstartovalo skvělé jarní tažení. Ostrá smazala všechny ztráty a vybojovala návrat do I.B třídy!!! K přátelskému utkání nastoupilo v Ostré anglické mužstvo Over Sports Football Club. Bylo poraženo 5:2.
2002 - Klub slaví 70 let od svého založení. Symbolicky se vrací ke svému původnímu názvu SPORTOVNÍ SDRUŽENÍ OSTRÁ. Družstvo obsadilo 7.místo v I.B třídě. V rámci oslav 70.výročí založení klubu sehrála Ostrá přátelský zápas na svém hřišti v Hákově proti staré gardě Slávie Praha. S.S. Ostrá prohrála vysoko 0:5. Na podzim je založeno B mužstvo, které je přihlášeno do IV.třídy Nymburského okresu. Klub začíná stále významněji podporovat majitel firmy Botanicus a starosta obce Jan Hradecký.
2003 - Na jaře tohoto roku se A-týmu Ostré nedaří. V prvních šesti kolech nevstřelila Ostrá ani branku a od mužstva odstoupil trenér Gerža, kterého nahradil nový trenér Balog. Soutěž je nakonec zachráněna, Ostrá končí na 11.místě. Ve své první sezoně se dobře představil B-tým. Především doma dosahoval vysokých vítězství a jen těsně mu unikl postup, když obsadil 2.místo. Na podzim se začíná s velkou akcí, přístavbou celého patra fotbalových kabin.
2004 - Ostrá zaznamenává výrazné zlepšení, když v tabulce krajské I.B třídy skončila na 4.místě. V A-týmu startuje mnoho nových a převážně dojíždějících hráčů. B-mužstvo končí opět těsně na 2.místě IV.třídy.
2005 - Velmi úspěšný rok v Ostré. A-tým dokonce vyrovnává největší klubové úspěchy z první poloviny 70.let, když vybojovalo v I.B.třídě 2.místo. Postup do III.třídy se na potřetí podařil béčku, které vyhrálo svoji skupinu o 6 bodů. V červnu proběhlo slavnostní otevření nově přestavěných kabin, v rámci oslav porazila Ostrá vysoko německý tým Muhlhasen SV 8-0. Další mezinárodní střetnutí bylo sehráno na jaře a Ostrá v něm porazila amatéry z Anglie Welton Arsenal 5-3.
2006 - Skvělé 2.místo tým nezopakoval, skončil v tabulce na 8.příčce a od sestupu ho ve vyrovnané soutěži dělily dva body! Béčko první rok ve III.třídě skončilo na 10.místě. V Ostré se rozvíjí mládežnická kopaná. K již fungujícím družstvům přípravky a žáků přibývá také tým dorostenců.
2007 - Ostrá absolvuje zimní soustředění v Lázních Bělohrad. V únoru také oddíl pořádá velmi povedený sportovní ples v hostinci "U žíznivý ryby". V prvních dvou kolech S.S. Ostrá vítězí a ocitá se na 2.místě tabulky. Místo hry o čelo tabulky však přichází šňůra neúspěchů a propad do druhé poloviny v tabulce. Mužstvo působí rozháraným dojmem a nechvalným rekordem se stává i jedenáct červených karet v této sezóně. Na konci tohoto ročníku končí u týmu trenér Josef Balog (v Ostré od jara 2003) i Pavel Klouček. K A týmu přichází nový trenér pan Karel Báča, který má zkušenosti s dorostem Čelákovic a s týmem Úval, s kterým hrával krajský přebor. V dolních patrech tabulky III.třídy hraje i B mužstvo, soutěž však nakonec opět v poklidu udrželo. Vedoucím a hrajícím trenérem je Mirek Jásek.
Ostrá zažila v období let 2002-2007 po sportovní stránce výborné výsledky. První tým byl postaven v drtivé většině na dojíždějících hráčích a v Ostré se objevili dokonce borci se zkušenostmi z nejvyšší ligové soutěže: Chytra (Bohemians, Teplice), Vácha (Benešov), Kučera (Slavia, Příbram, Žižkov), Heimrath (Sparta). 2007/2008 - Pod vedením ambiciozního trenéra Karla Báči skončilo "A" mužstvo na výborném 3. místě. Na jaře předvedlo mužstvo mimořádně pevnou obranu a odměnou mu je, že v sedmi zápasech za sebou neinkasuje branku. Nejlepší střelci tohoto ročníku jsou Luboš Remenec a Václav Košťál, kteří zaznamenali shodně 9 branek. Dochází ke změně na pozici předsedy klubu, když po úspěšné 12-ti leté štaci končí ve funkci Luboš Čepička a novým předsedou klubu je zvolen Jaroslav Feit. Béčko v této sezoně zopakovalo své loňské umístění a končí na 8. pozici.
2008/2009 - Pod vedením trenéra Báčí a předchozí úspěšné sezoně, Ostrá začína "pokukovat" po historickém postupu do I.A třídy. Nahlas se o tom zatím nemluvilo, ale tajný přáním to určitě bylo. Velkou posilou pro "A" tým je nejlepší střelec divizního Unionu Čelákovice Jirka Dozorec. Pozoruhodný výsledek byl dosažen ve 12. kole, kdy jsou v Hákově rozdrceny vedoucí Libodořice rekordně 10:2. Přesto po konečném součtu mužstvo skončilo až na 5. místě a na postup to nestačilo. Opět došlo v této sezoně ke změně na postu trenéra. A to když v zimě nečekaně skončil Karel Báča a na jeho místo byl jmenovám jako hrající trenér právě Jiří Dozorec. Nejlepším střelcem v této sezoně byl opět Luboš Remenec, který tentokrát zaznamenal 13 branek. Výkonostní vzestup zaznamenalo mužstvo "B", které vedl nově dlouholetý někdejší hráč Jaroslav Bittner a pod jeho vedením se béčko umístilo na krásném 3. místě. Za postupujícím Přerovem nad Labem zaostalo o pouhé 4 body a zajímavostí bylo, že za celý ročník nebylo doma ani jednou poraženo.
2009/2010 - Mužstvo Ostré předvádí v tomto období atraktivní útočný fotbal. Na domácí půdě v Hákově jsou k vidění i gólové hody a výsledky jako například 7:4 nebo 8:3. Nic na plat, že v této sezoně mužstvo nastřílelo rekordních 57 branek do sítě soupeřů. Kvůli častým remízám i s touto střeleckou potencí mužstvo končí až na 7. místě. Nejlepším střelcem se stal hrající trenér Jirka Dozorec se 14 góly. "B" mužstvo zažilo v této sezoně po velmi úspěšném loňském roce velké zklamání. V podzimní části soutěže získalo pouhých 12 bodů a z trenérského místa tak odešel Jaroslav Bittner, kterého nahradil v zimní pauze Václav Uher. Výrazně zlepšené jarní výkony posunuli Ostrou "B" na poklidnou devátou pozici.
2010/2011 - Po velice úspěšném startu do sezony byla Ostrá po sedmém kole pouze o skóre druhá za vedoucí Velimí "B". Pak se však začalo především na soupeřově půdě zbytečně ztrácet a prohrávat. Doma bylo áčko pokořeno v sezoně pouze jednou a to když 0:2 zvítězila Tupadla. S.S. Ostrá potvrdila v této sezoně svůj ofenzivní styl a produktivitu v zakončení, důkazem jest 58. opět rekordních branek v sítích soupeře. Nejlepším střelcem byl tentokrát se 16 góly Jakub Müller. Velkou proměnou prochází "B" mužstvo, které je z důvodu ukončení dorostenecké kategorie výrazně omlazeno a posíleno o dorostence. Omlazený kádr je štikou III. třídy a konečné 4.místo je toho jasným důkazem.
2011/2012 - U prvního mužstva dochází k velkému oslabení. Ostrou opouští najednou několik opor jako například Kotrba, Heimrath, Remenec a i střelec Müller. Doplnění kádru nebylo adekvátní a tak po 4. kole a nule na bodovém kontě dochází ke změně na postu trenéra. Hrajícího kouče Jirku Dozorce nahrazuje Zdeněk Šmejkal. Přes tuto změnu byl podzim velmi špatný a před zimní pauzou se "áčko" drželo na sestupové předposlední 13. pozici s pouhými 13 body. V zimní přestávce byl ovšem kádr výrazně posilněn o několik hráčů z vyšší soutěže, jako například: Gondek, Holý, Puk a také se z hostování vrátili ostřílení Heimrath a útočník Kotrba. Mise splněna - konečné poklidné 8. místo a získaných 34 bodů znamanalo, že I.B třída je pro Ostrou úspěšně zachráněna.
2012/2013 - Po vydařených oslavách 80.let založení klubu, které se konaly v červnu 2012 se Ostrá hned v následující fotbalové sezoně vydala za novými úspěchy. Potvrdila výbornou formu z jarní části 2012 a v celé této sezoně v I.B. třídě dominovala a to i přes výměnu trenéra před jarní polovinou sezony, kdy Zdeňka Šmejkala nahradil Jaroslav Tesař. V konečné tabulce nakonec Ostrá předběhla druhou Sokoleč o 9 bodů a měla při skóre 80:23 nejvíce vstřelených i nejméně inkasovaných branek ze všech týmů v soutěži. Znamenalo to historicky první postup klubu až do I.A. třídy. Úspěšný ročník našeho klubu podtrhlo ještě béčko, které vyhrálo svoji skupinu ve III. třídě a postoupilo do okresního přeboru Nymburska.
2013/2014 - V I.A. třídě si Ostrá jako nováček vedla skvěle. Po celou dobu bojovala o první příčky v tabulce a nakonec nestačila pouze na Suchdol a skončila na 2.místě. I to jí ovšem zaručila další historický postup a to do Krajského přeboru ! V jarní části Ostrá angažovala do svého útoku i hráče Petra Mikolandu, který měl zkušenosti i z nejvyšší anglické Premier League v dresu West Ham United. Ostrá předváděla opět ofenzivní fotbal a s 84 brankami byla opět nejproduktivnějším celkem. Zářil především útočník Josef Petlička, který v sezoně nastřílel 24 branek.
2014/2015 - První rok v nejvyšší krajské soutěži začala Ostrá senzačně a po 8.kole se ocitla dokonce na prvním místě tabulky. Po úspěšném podzimu však jarní odvety už tolik vydařené nebyly. Ostrá však jako nováček nakonec skončila v klidném středu tabulky na 7.místě. Přesto po několika nevydařených zápasech v průběhu jarní části u mužstva skončil jako trenér Jaroslav Tesař, kterého pro následující ročník nahradil Jiří Kafka.
2015/2016 - V této sezoně zaznamenal klub svůj další historický milník. Vyhrál Středočeský krajský přebor a zajistil si tím postup do divize. Po podzimní části soutěže byla sice Ostrá v tabulce až na 5.místě, ale na jaře přišla vítězná jízda ve které tým Ostré ani jednou neprohrál a z patnácti zápasů čtrnáctkrát zvítězil a to znamenalo konečné 1.místo v tabulce. V tomto ročníku poprvé při mistrovských zápasech po nerozhodném výsledku následoval penaltový rozstřel. Úspěch zaznamenal také náš dorost, který vybojoval postup z krajské I.A. třídy do krajského přeboru.
2016/2017 - V sobotu 13.srpna 2016 se v Hákově hrálo poprvé divizní utkání ke kterému přijel FK Kolín, který ještě na jaře 2015 hrál 2.ligu ! 370 diváků sledovalo vyrovnaný zápas, který skončil bezbrankovou remízou a Kolín vyhrál až po penaltovém rozstřelu. Ostrá jako divizní účastník zasáhla na začátku nové sezony i do předkola Českého poháru. Zde však vypadla po vysoké domácí porážce s Admirou Praha 0:7. Ve své premiérové divizní účasti nakonec Ostrá skončila na konečném velmi pěkném 6.místě. Mužstvo A-týmu Ostré bylo oceněno i v anketě Sportovec roku Nymburska, kde v kategorii Kolektiv roku obsadilo 3.místo. Po několikaletém snažení se v tomto roce po vítězství v okresním přeboru podařilo postoupit B-týmu Ostré do krajské I.B. třídy. V tomto roce oslavilo Sportovní sdružení Ostrá 85 let existence klubu.
2017/2018 - V úvodu této nové sezony se Ostrá probojovala po výhře v Doksech 2:0 z předkola domácího poháru do 1.kola, kde vypadla s třetiligovým účastníkem SK Zápy po remíze 1:1 až po penaltách. Ostrá byla v divizní společnosti přeřazena ze skupiny C do skupiny B a zaznamenala o jeden stupínek lepší umístnění než v předešlé sezoně, když v konečné tabulce vybojovala výborné 5.místo. Po sezoně u A-týmu skončil trenér Jiří Kafka, kterého nahradil Pavel Jícha. Béčko ve svém prvním ročníku v I.B. třídě skončilo ve středu tabulky na 8.místě. Další skvělý úspěch vybojoval náš dorost , který postoupil z krajského přeboru do divize.