Fanoušci rozhodli — dalším hráčem do našeho klubového rozhovoru se stal dvaadvacetiletý odchovanec Ostré Šimon Koblasa. Hráč, který si během této sezony prošel nelehkým obdobím. Poslední podzimní zápas odehrál 25. října, následně ho na delší dobu vyřadilo zranění. Na jaře se ale dokázal vrátit zpět do zápasového tempa, odehrál už 340 minut a znovu bojuje o své pevné místo v týmu.
Na podzim navíc stihl vstřelit tři branky a ukázat, že pro náš tým může být velmi důležitým hráčem. V rozhovoru jsme se bavili nejen o návratu po zranění, ale také o kabině, fanoušcích nebo o tom, komu to podle něj aktuálně nejvíce „lepí“.
Když se Šimon dozvěděl, že si ho fanoušci vybrali do dalšího klubového rozhovoru, měl z toho smíšené pocity.
„Nečekal jsem to, trochu jsem se toho bál, jelikož na tyhle věci moc nejsem,“ přiznal s úsměvem.
Mnohem náročnější období ale přišlo po podzimním utkání se Zásmuky. Zranění ho na delší dobu odstavilo mimo hru a sledovat spoluhráče jen z tribuny nebylo jednoduché.
„Bylo to těžké, štvalo mě to, ale naštěstí už jsem zpátky na hřišti.“
Nejtěžší část celé rekonvalescence? Podle Šimona jednoznačně psychika.
„Určitě psychicky.“
Přiznává také, že během návratu měl chvíle, kdy si nebyl jistý, jak rychle se dostane zpět do formy.
„Jo a jsem rád, že je to teď dobrý.“
Přestože už na jaře zvládl odehrát několik zápasů a nasbíral 340 minut, sám ví, že ještě není tam, kde by chtěl být.
„Bohužel zdaleka ne, ale pracuju na tom.“
Dlouhá pauza podle něj člověka změní i mimo hřiště.
„Nevím, možná jsem na sebe opatrnější.“
Na podzim se Šimon trefil hned třikrát, ale jak sám říká, na konkrétní momenty si příliš nepotrpí.
„Já na tohle paměť dobrou nemám, takže si pamatuju asi jen jeden proti Rožďalovicím,“ říká se smíchem.
Jako odchovanec má ale ke klubu velmi silný vztah a je znát, že Ostrá pro něj znamená víc než jen fotbal.
„Dělám to, co mě baví nejvíc, se svýma nejbližšíma lidma.“
Velkou roli během náročného období hráli také nejbližší lidé kolem něj.
„Asi klasika, prostě moji nejbližší.“
A jak to aktuálně vypadá v kabině? Podle Šimona je o zábavu postaráno prakticky pořád.
„Řekl bych, že všichni jsme ‚baviči‘, ale Tučko je král,“ říká se smíchem.
Když přišla řeč na dochvilnost, jeden spoluhráč přece jen zmíněn byl.
„Nikdo mě nenapadá, jen Kráťa má občas problém s dochvilností.“
Šimon zároveň vyzdvihl formu svého spoluhráče Mirdžima, kterému to v posledních zápasech střelecky lepí.
„Neřekl bych překvapil, ale jsem rád, že to teď střílí Mirdžimu a doufám, že mu to bude lepit i nadále.“
Do zbytku sezony má jasno i ohledně týmových cílů.
„Hlavně co nejvíce bodovat a kdybych dal nějakej ten gól konečně, tak bych se taky nezlobil.“
Na závěr pak poslal krátký, ale upřímný vzkaz směrem k fanouškům.
„Děkujeme všem za podporu.“