Naše áčko zvládlo další důležité utkání a z půdy Českého Brodu veze vítězství 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral těsně před odchodem do kabin Michal Chramosta, který ve 45. minutě rozhodl o tom, že všechny body putují do Ostré.
Od úvodních minut bylo jasné, že se nebude hrát opatrný fotbal. Oba týmy si dokázaly vytvářet šance a utkání nabídlo velké množství příležitostí na obou stranách. My jsme ale byli efektivnější a díky gólu Michala Chramosty jsme šli do vedení právě v ideální moment – těsně před poločasovou přestávkou.
Ve druhém poločase jsme si dokázali vytvořit další příležitosti, kterými jsme mohli utkání definitivně rozhodnout, jenže druhý gól nepřišel. Domácí v závěru zjednodušili hru a tlačili se za vyrovnáním, naše obrana ale těsný náskok uhájila.
Trenér Jan Šmidrkal po utkání neskrýval úlevu:
„Nepříjemná dečka už snad definitivně spadla. Vyrovnaná tabulka nás pořád stavěla do nepříjemné pozice, a tak nutnost bodu nás v určitých momentech svazovala.“
Zároveň ocenil výkon týmu směrem dopředu:
„Zápas, který byl plný brankových příležitostí na jedné i druhé straně, si vybral nás jako vítěze. Kdyby zápas skončil 5:8, tak by to odpovídalo průběhu. Objektivně musím říct, že jsme byli lepší, ovšem to jsme byli i s Kácovem a Jevany. Teď bereme body a to se počítá. Obzvlášť příjemné jsou body zvenku.“
Spokojenost s výsledkem ale doprovodila i menší výtka směrem k závěru utkání:
„Klukům budu vyčítat posledních patnáct až dvacet minut, kdy jsme vypadli ze hry. Brod zjednodušil fotbal a místo toho, abychom je zatloukli druhým gólem, uděláme z toho drama.“
Naše áčko tak navázalo na domácí vítězství proti Suchdolu a znovu ukázalo, že když spojí kvalitu s bojovností a nasazením, může být nepříjemným soupeřem pro kohokoliv.
Výsledek: Český Brod „B“ 0:1 (0:1) Ostrá „A“
Gól: Chramosta
Foto: Robert Procházka