Naše áčko čekal v nedělním odpoledni nejtěžší možný test. Na půdě vedoucích Zásmuk jsme chtěli navázat na předchozí povedené výkony, domácí ale potvrdili svou kvalitu a po výsledku 5:1 zůstaly všechny body na jejich straně.
Do utkání jsme přitom vstoupili velmi aktivně. Hned v úvodu jsme si vytvořili dvě zajímavé situace, které ale bohužel zůstaly nevyužity. Domácí naopak udeřili prakticky z první větší příležitosti, když se už v 5. minutě prosadili střelou z úhlu a dostali se do vedení.
Ostrá se i nadále snažila hrát aktivně a kombinačně, jenže domácí působili velmi zkušeným dojmem a naše šance dokázali eliminovat. Po půlhodině hry navíc Zásmuky přidaly druhou branku a do kabin se tak odcházelo za nepříznivého stavu 2:0.
Ani vstup do druhého poločasu nám bohužel nevyšel. Domácí během několika minut skórovali hned dvakrát a zápas definitivně zlomili na svou stranu. V 60. minutě jsme po chybě v rozehrávce soupeře dokázali snížit, když se prosadila Ostrá, poslední slovo si ale vzali znovu domácí a stanovili konečný výsledek na 5:1.
Trenér Jan Šmidrkal po utkání neskrýval zklamání, zároveň ale uznal obrovskou sílu soupeře:
„Jako když se setkají dva vlaky. Takový náraz s realitou to pro nás byl. Vstoupíme do zápasu velmi dobře, vytvoříme si dvě velmi zajímavé situace, ale nedůrazem je tam nedotlačíme. Pak přijde branka, ve kterou nevěřil ani střelec domácích.“
Mrzela ho především pasáž okolo druhé inkasované branky:
„Pak přišel moment, který mě vytočil do extrému. Absolutní nedůraz a lajdáckost v souboji, ze kterého pramenila akce a branka. Hotovo, vyřízeno 2:0.“
Zároveň ale sportovně ocenil kvalitu vedoucího týmu soutěže:
„Je nutné zdůraznit, že Zásmuky mají mančaft, který se v soutěži nevidí. Obrovská síla a zkušenost. Zaslouženě nás porazili.“
Naši hráči tak po sérii povedených výkonů tentokrát narazili na velmi silného soupeře. Už příští týden ale budou mít možnost na nepovedený výsledek reagovat, když doma přivítáme Městec Králové.
Výsledek: TJ Sokol Zásmuky 5:1 (2:0) Ostrá „A“
Gól: Bílek
Foto: Robert Procházka