Naše áčko navázalo na předchozí povedené výsledky a v domácím utkání porazilo Pečky 4:2. Už od úvodních minut bylo vidět, že domácí chtějí diktovat tempo hry a soupeře dostat pod tlak aktivním kombinačním fotbalem.
Skóre otevřel Jaromír Blín, který se prosadil hned dvakrát a výrazně nasměroval Ostrou za důležitým vítězstvím. Ještě v prvním poločase přidal třetí branku Bílek a do 43. minuty jsme měli utkání jasně pod kontrolou. Hosté ale ještě před odchodem do kabin dokázali snížit na 3:1 a lehce se vrátit zpět do zápasu.
Do druhého poločasu jsme vstoupili ideálně. Už v 51. minutě navýšil vedení Greif a v tu chvíli to vypadalo, že je definitivně rozhodnuto. Pečky se však nevzdaly, v závěru snížily na 4:2 a ještě dokázaly domácí obranu několikrát zaměstnat. Více už jsme ale soupeři nedovolili a všechny tři body zůstaly v Hákově.
Trenér Jan Šmidrkal po utkání neskrýval spokojenost s výkonem svého týmu:
„Jak začít? Byli jsme jednoznačně dominantní, pak jsme byli ještě lepší než soupeř a poslední, proč to není 8:3? Zápas, který jsme odehráli jako ostřílení frajeři ukázal, že jdeme nahoru. Sebevědomí, víra ve vlastní výkon a schopnosti, level sto.“
Zároveň ale upozornil i na momenty, které tým musí do dalších zápasů zlepšit:
„Abych jen nechválil, tak musím vypíchnout dvě blbosti. První – 43. minuta a ledabyle dohráváme poločas a je to 3:1 namísto 3:0. A konec zápasu a posledních deset až patnáct minut, kdy už hrajeme jako profesoři. Chceme se všichni dostat na listinu střelců a upozadíme týmový výkon. Posledních pár minut ještě zbytečně zdramatizovalo zápas.“
Na závěr ale převládala pozitivní nálada:
„Kluky ovšem chválím. Pobavili diváky, dali čtyři góly a hráli moc dobře. Za týden zápas v Zásmukách, uvidíme, zda máme i na ně.“
Naše áčko tak potvrzuje rostoucí formu a po dalším povedeném výkonu bere zasloužené vítězství.
Výsledek: Ostrá „A“ 4:2 (3:1) AFK Pečky
Góly: 2x Blín, Bílek, Greif
Foto: Robert Procházka