• První slide
  • Druhý slide
  • Třetí slide

19. 3. 2016 | S.S. Ostrá - Sokol Kostomlaty nad L.

S.S. Ostrá - Kostomlaty nad Labem 3:0 (3:0)
branky: 14. a 34. Zápotocký, 22. Tržický
rozhodčí Kubečka, diváků: 80

     V sousedním Stratově přivítali naši dorostenci v derby Kostomlaty nad Labem. Utkání, které naši kluci brali jako možnost odčinění výpadku z minulého týdne, dopadlo výborně. Po parádním vstupu do zápasu, ve kterém existovalo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo, se kluci dostali do herní pohody a v tomto duchu také odehráli celý první poločas. Brankový účet otevřel pohotovou dorážkou Dominik Zápotocký, když využil dobrého výběru místa ve velkém vápně soupeře. Na dva nula poté zvyšoval Ondra Tržický přesně mířenou střelou z poza šestnáctky, jenž zapadla milimetrově k tyči branky hostujícího Proška. Kvalitní výkon v utkání posléze vyšperkoval svou druhou vstřelenou brankou Zápotocký, který hlavou využil krásného centru Tržického. Poločas byl jednoznačnou záležitostí hráčů Ostré a skóre 3:0 odpovídalo dění na hřišti. Druhá půle už mnoho šancí nenabídla, a to ani na jedné straně hřiště. Vše se rozhodlo již v prvním dějství a po přestávce domácí pouze zkušeně pohlídali jakékoliv útočné snahy soupeře. Nepovedený zápas proti Benátkám je tedy zcela zapomenut a tři důležité body z derby jsou doma.

Ostrá: Milaniak - Schovanec, Šnajdr(70. Dozorec R.), Hradecký - Wofl J., Tržický, Zápotocký Rambousek(86. Wolf M.), Těšinský - Dozorec L., Stárek(57. Dobrovolný)

Kostomlaty: Prošek - Adam, Pata, Valter, Veselý(61. Kuzma), Kořán, Müller, Pařízek(46. Petrnoušek), Zuček, Krejčík(75. Hyhlík), Večerek

Tomáš Rambousek: "Nastoupili jsme k derby proti vždy bojujícím Kostomlatům. Od první minuty jsme se snažili hrát aktivně, být často u balónu a zkusit si vytvořit nějaké brankové  příležitosti. To se nám dařilo takřka na 100 procent, málokdy jsme soupeře pustili za půlku, a díky naší pohotové koncovce jsme vyhrávali po 35 minutách 3:0. Zbytek poločasu a většinu druhé půle jsme hru poměrně pohodlně kontrolovali, tedy až na pár menších závarů před naší brankou. Důležité jsou však získané  tři body a nula vzadu je jendině plus."

zraněný Jan Štejnar: "Už od začátku bylo jasné, že dnešní zápas bude hodně vyhecovaný. První desetiminutovka byla velice vyrovnaná, avšak tým, který vstřelil úvodní gól, jsme byli my. Naší první jarní branku vsítil Dominik Zápotocký a o 8 minut později Ondřej Tržický druhou. Před koncem poločasu jsme přidali ještě jednu, po pěkně rozehrané standardní situaci. Druhý poločas jsme hodně tlačili, ale ke gólu to nevedlo. Jsem rád, že se na zápas přišlo podívat mnoho fanoušků a užili si sobotní dopoledne. Pomohli nám tak k důležitému vítězství."