• První slide
  • Druhý slide
  • Třetí slide

7. 5. 2016 | S.S. Ostrá - Velvary

S.S. Ostrá - Slovan Velvary 1:0 (0:0)
branka: 90. Hochmeister
rozhodčí Glogar, diváků: 200
aktuální tabulka

Ostrá: Malina - Kouba, Bureš, Hochmeister, Bejbl - Sirový(58. Kamlach), Málek(68. Moudrý), Knobloch, Levchenko(82. Nedorost) - Petlička, Vobořil

Velvary: Prokeš - Vošmera, Ludvík, Tenkl, Červený, Dvořák(88. Klempt), Budějský, Dobiáš, Mucha(74. Bulíček), Frohna, Chrobák

     Velmi důležité utkání čekalo v sobotu odpoledne na domácí Ostrou. Na jejich hřiště do Hákova zavítalo na vítězné vlně rozjeté mužstvo Velvar. Postavení obou celků v tabulce (1. a 3. místo) znamenalo, že se jedná o typické uktání "o šest bodů". Velvary se pyšní vůbec nejlepším možným útokem soutěže a důkazem toho je jejich 62 vstřelených branek v dosavadních 23 odehraných zápasech. Ostrá má zase ze všech celků nejméně prostupnou obranu a tak se očekával zajímavý střet těchto dvou předních celků.

     Hostující Velvary vstoupily do utkání svou typickou aktivní hrou a Ostrou tím notně utlumily. Nebývá totiž zvykem, že do Ostré jezdí mužstva nějak zvlášť útočně naladěna, ale většinou to bývá právě spíše naopak. Jenže ofenzivně stavěné mužstvo z kladenska drželo velmi často míč na svých kopačkách a bylo vidět, že respekt ze soupeře zanechalo někde nahoře v kabině. Hráči Velvar se snažili postupnou kombinací najít skulinu v domácí obraně, ale na dostřel brankáře Maliny se dostávali díky dobré defenzivě domácích jen velmi obtížně. Nebezpečí pro obranu Ostré znamenal především extrémně rychlý krajní záložník Dvořák, který párkrát dobrým náběhem vybízel své spoluhráče o průnikovou přihrávku, ale naštěstí nebyl vyslyšen. Přesto tento hráč měl na svědomí vůbec nejnebezpečnější akci hostí. Svým typickým dravým způsobem zatáhl míč po levé straně hřiště a přesnou přihrávkou našel na malém vápně osamoceného spoluhráče Davida Červeného, který mohl vstřelit pohodlně úvodní branku utkání. Jenže branku Ostré hájí "slávistický" golman Patrik Malina a ten excelentním způsobem na brankové čáře nadvakrát dokázal zakročit a výrazně tak své spoluhráče podržel. Na druhé straně hřiště poté Ostrá také dvakrát zahrozila, ale první situaci vyřešil dobrým "čtením hry" brankář Prokeš a ve druhé situaci hlavičkoval Hochmeister mimo tři tyče. Domácí se snažili pokaždé využít velkého zmatku v šestnácte hostí po standarních situacích a dlouhých autech kapitána Vobořila, ale chyběl jim větší důraz a kolikrát i lepší předvídavost. První půle tak nepřinesla velké množství šancí ani na jedné straně hřiště a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

     Poločasová přestávka v náročném fotbalovém počasí prospěla více domácím hráčům Ostré, kteří po změně stran převzali iniciavitu a nenechávali už Velvary tak často hrát na míči, jak tomu bylo před pauzou. Po změně stran se začalo na hřišti i více jiskřit a obě mužstva předvedla pár nevybíravých zákroků, které musel potrestat sudí Glogar. Pěknou fotbalovou akci předvedli z kraje druhého poločasu domácí hráči, ale unikající Petlička nedokázal ve vápně najít volného Vobořila a v těžší situaci zakončujícího Sirového už stačili hosté pohotově zablokovat. Větší herní aktivita patřila sice ve druhém dějství Ostré, ale žádný festival velkých brankových příležitostí se tentokrát rozhodně nekonal. Velvary se poměrně překvapivě hodně zatáhly a spíše čekaly na brejkové situace. Po jedné z nich unikl znovu "sprinter" Dvořák, ale z jeho zpětně přihrávky vytěžil Budějský pouze nepřesnou střelu. Za domácí Ostrou se snažil nejvíce hrozit svou rychlostí aktivní Petlička, ale jeho dobrých přihrávek ve vápně soupeře nedokázal Levchenko ani v jednom ze dvou případů využít. Deset minut před koncem zápasu měl velmi dobrou příležitost rozhodnout remízový zápas Knobloch. Dostal totiž přesnou přihrávku od Petličky, v šestnáctce hostí se zbavil zasekávačkou posledního obránce, ale jeho střelu levou nohou vyrazil pohotový golman Prokeš. Když poté běžela 90. minuta utkání a už se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, tak přišlo definitivní rozhodnutí. Rychle rozehraný přímý volný kop našel levonohého Nedorosta, ten míč po krátkém zatažení odcentroval do nebezpečného prostoru malého vápna před branku hostí, kde se zjevil všudepřítomný stoper Hochmeister a ve skluzu špičkou míč tečoval za bezmocného brankáře Velvar. Tímto svým počinem rozpoutal obrovský gejzír radosti jak v hledišti, tak i na hřišti a rozhodl o tom, že Ostrá má devátou jarní výhru z devíti odehraných mistrovských zápasů.