• První slide
  • Druhý slide
  • Třetí slide

24. 1. 2017 | jak se vede na soustředění

O probíhajícím soustředění jsme si popovídali s "rychlonožkou" Danem Poběrežským. Přinášíme Vám obsáhlý rozhovor z Horní Málé Úpy, kde se "A" mužstvo i dorost poctivě připravuje na těžké jarní odvety.


Zimní příprava na jarní odvety se Vám rozeběhla v úterý 10. ledna. Takže pár tréninků před odjezdem na soustředění určitě proběhlo. Jak a kde se připravuje divizní Ostrá?

Především na umělé trávě v nedalekých Zápech a jednou týdně také v Lysé nad Labem, kam jezdíme cvičit a posilovat. Než se dostaneme na přírodní trávu, to ještě pár dnů určitě potrvá.  

V lednu přepadly naší republiku silné mrazy a vůbec zima je se vším všudy, jak má být. Jak se Vám v těchto podmínkách trénuje a není to o zdraví?

Nic příjemného to určitě není, stejně jako celá zimní příprava. Ale víme, že je potřebná a každý rok se prostě musí absolvovat. Paradoxně je momentálně lepší počasí v Malé Úpě, kde jsme teď na soustředění. Teploty jsou lehce pod nulou a svítí sluníčko, takže si nikdo nemůže stěžovat. 

Takže odjezd na hory do Krkonoš jste přivítali. Jak probíhá příprava na horách a v čem je to odlišné proti normálním tréninkům?

Odlišné především v tom, že během tří dnů zvládneme devět kvalitních tréninků. Využíváme umělku v Trutnově, místní posilovnu, wellness a samozřejmě kopcovitý terén na běhání. No jak to tak počítám, je toho dost za těch pár dní.

V náročném programu tedy pořád jen trénujete a makáte? Nebo je čas i na nějaké mimo-fotbalové aktivity a odreagování?

 V rámci odreagování jsme byli navštívit basketbalové utkání nejvyšší soutěže žen Trutnov – Slavia. I když v košíkové nejsme moc zběhlí, utkání jsme si patřičně užili a zafandili. Před utkáním totiž proběhly sázky na výsledek, které celý penzion rozdělily na dva tábory. Bylo to zpěstření.

Narodila se už na soustředění nějaká perlička, o kterou by se dalo podělit s fanoušky?

Možná jen to, že na jednu tréninkovou jednotku dokázali trenéři dorazit zhruba o půl hodiny později, což je rarita a také to bylo náležitě zpeněženo v klubové kase.

Utužování party se tedy daří, když jste takhle pospolu?

Každé soustředění je spolu s nabíráním fyzické kondice spojeno i s utužováním party. To v Ostré funguje na jedničku a jako parta kluků si rozumíme, teď nám zbývá jen to potvrzovat na hřišti.

Zatím jste neodehráli žádné přípravné utkání, to první na Vás čeká až po návratu ze soustředění. Jak se na přátelské utkání těšíte? Čeká Vás dost soupeřů z vyšší soutěže.

Většina soupeřů je z vyšších nebo stejných soutěží, což mně osobně vyhovuje. První přátelák nás čeká v třetiligovém Písku. Do začátku soutěže zbývá ještě spousta času a tak můžeme stále zapracovat na nedostatcích.

Nejdůležitější tedy je vyladit formu na první jarní kolo kdy Vás čeká Kolín?

Celá příprava je směřována především k zápasu v Kolíně, který chceme zvládnout a vstoupit tak do jarní fáze pravou nohou. Vstup do soutěže je důležitý pro psychiku týmu, chceme to zvládnout.